InspIS SETmobile - využitelnost pro veřejnost

Česká školní inspekce pravidelně hodnotí také výsledky vzdělávání žáků v různých ročnících a různých předmětech. Testovací aplikaci, kterou za tímto účelem vyvinula, však mohou zdarma využívat i žáci přímo doma v rámci své domácí přípravy. K dispozici je jak verze pro PC, tak verze pro tablety a chytré mobilní telefony.


Aplikace, která byla vytvořena pro všechny 3 nejrozšířenější mobilní platformy – Android, iOS a Windows – nabízí stejnou funkčnost testovací aplikace pro PC, která se používá ve školách, a může tak být rovnocenně využita pro realizaci testů jak ve škole, tak v rámci domácí přípravy žáků. Součástí tohoto systému je také databanka úloh s mnoha tisíci testovými otázkami, které jdou napříč různými předměty nebo oblastmi a napříč ročníky. Tyto testy jsou určeny pro žáky základních i středních škol. 


Testy byly sestaveny renomovanými odborníky a pokrývají různá témata základního i středního vzdělávání. S použitím systému InspIS SETmobile tak domácí příprava, např. během delší nemoci, může být efektivní a velmi úspěšná. Testy mají různé zaměření, v případě cizích jazyků se počítá také s poslechem. 


Struktura testů z cizích jazyků navíc odpovídá požadavkům na zahraniční jazykové zkoušky, neboť tyto testy byly vyvinuty ve spolupráci s jazykovými instituty Velké Británie, Německa nebo Francie. 

Po ukončení každého testu dostanou uživatelé podrobné vyhodnocení, díky kterému se dozví, v čem jsou slabší, co jim jde a kde mají rezervy. 

Výsledky jsou navíc k dispozici nejen za test jako celek, ale také za všechny jeho části.

Samotná mobilní testovací aplikace je ke stažení zcela zdarma po zadání názvu inspis v příslušných knihovnách aplikací:

            


 

 
Verze pro PC k dispozici na https://set.csicr.cz. Do systému je třeba se nejprve zaregistrovat.

Na webových stránkách České školní inspekce je k dispozici uživatelská příručka nebo videomanuály.